Kolory Azji wystawa zdjęć na festiwalu Równoleżnik Zero
W ramach Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza będzie można kolejny raz zobaczyć moją wystawę pt. Kolory Azji. Wcześniej gościła ona w Ostrzeszowskim Centrum Kultury.
Od 10 kwietnia 2013 wystawę można oglądać w Mediatece przy placu Teatralnym 5 we Wrocławiu. Wystawa potrwa do 30.04.2013. Serdecznie zapraszam.
Kolory Azji to zestaw mini cykli ukazujących różne miejsca w Azji m.in kopalnie szafirów na Sri Lance, plantacje wodorostów na Nusa Lembongan (Indonezja), Kawah Ijen – górników z piekła rodem (Indonezja), Rybaków z Inle Lake (Birma) i wiele innych.
Ludzie w Azji zazwyczaj żyją bardzo skromnie. Nie mają europejskich wygód, dużych pieniędzy, lecz przede wszystkim nie mają ogromnych oczekiwań od innych. Na wszystko muszą sami bardzo ciężko zapracować, cieszą się z każdego dnia. Najważniejszą wartością dla nich jest Rodzina. Dla niej codziennie idą pracować w polu, zbierają jedzenie i robią zapasy. Pomimo, że mają tak niewiele to chętnie dzielą się z innymi. /cykl Życie codzienne w Azji/
Pierwotnie to miejsce było przeznaczone dla słoni, które zostały porzucone lub doznały jakiegoś urazu lub takie, które wymagały opieki. Po upływie czasu jednak sierociniec został przekształcony w jedną z najlepszych atrakcji turystycznych na wyspie. Rocznie wielu turystów zagląda tutaj, aby móc z bliska zobaczyć słonie. Obecnie żyją tu 84 sztuki i tylko niewielka ich część jest „inwalidami”, reszta to zdrowe i ochocze do pozowania do zdjęć zwierzęta.
Przyjeżdżając do tego miejsca, turysta musi mieć na uwadze harmonogram dnia: o określonych godzinach jest karmienie z butelki, później kąpiel w rzece, a następnie wypas na „polu” i cykl powtarza się kilkukrotnie. /cykl Pinnawala – sierociniec dla słoni, Sri Lanka/